Preskočiť na hlavný obsah

6 rozšírení Chrome, ktoré si vždy pridám do prehliadača

Image Downloader. Quick Write Text Editor. AdBlock pre YouTube. Prekladač Google. Full Page Screen Capture. Google Analytics Opt-out Add-on...

6 rozšírení prehliadača Chrome

Čím menej rozšírení v prehliadači, tým lepšie. Ale týchto 6 základných rozšírení pre Chrome jednoducho potrebujem...

1. AdBlock pre YouTube

AdBlock zabráni zobrazovaniu reklám na YouTube.

Je to však dvojsečná zbraň. Vďaka blokovačom reklám nás na YouTube neotravujú reklamy, na druhej strane poctiví autori videí a producenti kanálov prichádzajú o príjmy.

Preto používam tento plugin zriedkavo. Len keď sa na mňa zavesí príliš agresívny remarketing, alebo keď si prehrávam na YouTube celý hudobný album či zoznam videí.


2. Full Page Screen Capture


Skvelý nástroj na kompletné screenshoty webových stránok vrátane obsahu skrytého mimo displeja. Výsledok si môžete stiahnuť ako dokument (.PDF) alebo obrázok (vo formáte .PNG a .JPG).

Snímky si ukladá do histórie, kde si môžete spätne stiahnuť napríklad screenshot spred niekoľkých dní či mesiacov. Jednoduchý nástroj, ktorý si hravo poradí aj s komplikovanými stránkami.


Ale ak si chcete screenshoty ukladať priamo z prehliadača Chrome na Disk Google, vyskúšajte rozšírenie Save To Google Drive od Google.

3. Google Analytics Opt-out Add-on


Mnoho webových stránok používa službu Google Analytics na analyzovanie návštevnosti a remarketing (prispôsobenie reklám podľa toho, akú stránku či produkt používateľ navštívil).

Toto rozšírenie zabráni odoslaniu dát o vašej návšteve a aktivite do služby Google Analytics. Ja ho používam, keď odosielam na webstránke testovaciu objednávku a nechcem, aby sa zapísala ako konverzia do Google Analytics.

Na oficiálnej webstránke Google Analytics Opt-out Add-on je toto rozšírenie dostupné pre prehliadače: Internet Explorer 11, Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari a Opera.


4. Image Downloader


Image Downloader umožňuje prehľadne zobraziť a stiahnuť obrázky z aktuálne otvorenej webovej stránky.

Bežne ho používam na sťahovanie vybraných obrázkov zo stránky kategórie produktov z e-shopu pre ktorý robím kampane. Obrázky potom použijem pri tvorbe bannerových reklám. Pre mňa je teda pracovný nástroj.


5. Prekladač Google


Prekladač Google je absolútna klasika, ktorá viac-menej dobre :) preloží na webe takmer všetko. Neviem si predstaviť Chrome bez tohto rozšírenia.


6. Quick Write Text Editor


Minimalistický online + offline textový editor priamo v prehliadači Chrome. Používam ho na bleskové poznámky, dočasné uloženie skopírovaného textu, rýchle úpravy a korektúry textu, niekedy aj na písanie kompletného článku na blog. Mám ho rád a používam ho denne.

Quick Write Text Editor počíta znaky a slová. Aktuálny text si pamätá aj po zatvorení prehliadača (vymazaním dát prehliadača sa ale uložený text vymaže). Skutočne dôležité texty si pre istotu zálohujem napríklad skopírovaním do Google Keep alebo na Disk Google.

Otvára sa na vlastnej karte prehliadača a neponúka žiadne možnosti formátovania textu, len jednoduché odriadkovanie ENTER-om. Nie je tam teda nič, čo by používateľa odvádzalo od sústredenej práce na texte.

Fungujú v ňom bežné klávesové skratky:

Quick Write Text Editor: klávesové skratky

V nastaveniach tohto rozšírenia je na výber farba pozadia, farba a veľkosť písma + pár fontov. Ja používam klasické biele pozadie s čiernym písmom veľkosti 18 px, font family Monospace.


Všetky rozšírenia uvedené v tomto článku sú zdarma. Ďalšie rozšírenia pre Chrome vrátane platených nájdete v Internetovom obchode Chrome.

Novinky e-mailom


A už vám neunikne žiadny nový článok z rubriky SOFTWARE = prihláste sa k odberu e-mailom:


Odoberať novinky


© Roman Plencner.
Bloger a nadšený používateľ prehliadača Chrome.
Preberanie a kopírovanie obsahu z Blogikon.sk nie je povolené.

Teším sa na vaše komentáre :)
Zásady spracovania osobných údajov.

Komentáre

  1. Dobry je aj https://chrome.google.com/webstore/detail/dom-distiller-reading-mod/oiembdaoobijmdmeobkalaehgifealpl

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára